جاذبه های دیدنی قطر

کشور قطر

قطر را می توان یکی از زیباترین و جذاب ترین کشور های خاورمیانه دانست. این کشور عربی در جنوب غربی خلیج فارس واقع شده است. سران این کشور کوچک توجه بسیاری به صنعت گردشگری داشته و در واقع جاذبه های گردشگری این کشور مایه جذابیت آن برای خارجی ها است. بنابراین قطر می تواند مقصد خوبی برای گذراندن تعطیلات و تفریح باشد. در این مقاله نیز تلاش خواهیم کرد تا جاذبه های گردشگری قطر را بررسی کنیم و راجع به هر کدام توضیح دهیم. به این ترتیب سفر به قطر و دیدار از مکان های دیدنی مختلف آن راحت تر و جذاب تر خواهد بود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

موزه های مشیرب قطر

مجموعه موزه های مشیرب که دارای چهار خانه هستند، را می توان به عنوان یکی از اولین دیدنی های دوحه قطر معرفی کرد. در این موزه ها به بخش مهمی از زندگی مردم قطر اشاره می شود: این بخش قطعا ماهی گیری است که هم امرار معاش مردم را ممکن می سازد و هم از سوی دیگر تاریخ این مردمان و سرزمین را شکل می دهد.

چهار خانه که بخش های مهم این موزه هستند عبارت هستند از:

خانه بن جلود، خانه محمد بن جاسم، خانه کمپانی و خانه رادوانی هر کدام از این بخش ها نیز به نوبه خود جذاب و تماشایی هستند. تماشای این مجموعه موزه ها برای شناخت عمیق تاریخ قطر بسیار مفید است و شما می توانید با ابعاد مختلف این تاریخ آشنایی پیدا کنید.

بخشی از موزه های مشیرب

زمان بازدید:

شنبه تا پنج شنبه ۹ صبح تا ۵ عصر

جمعه ها ساعت ۱۵ تا ۲۱

آدرس: دوحه، مشیرب مرکز شهر دوحه

 

موزه های مشیرب قطر

موزه ملی قطر

دیدنی بعدی، موزه ملی قطر است. جالب است بدانید این موزه تماما از آب کورنیش ساخته شده و جذابیت منظره خلیجی، زیبایی این موزه را دو چندان می کند.

این موزه از سه بخش تشکیل شده است: آغاز زندگی در قطر، زندگی کنونی و تاریخ مدرن.

در واقع آن چه قطر را تبدیل به کشوری توریستی می کند نیز همین پیشرفت و مدرن شدن آن ها است. در این موزه نیز می توانید این مدرنیته را تماشا کنید و به تاریخچه آن پی ببرید. این مجموعه دارای یازده گالری، کافی شاپ و رستوران است. یک پارک تفریحی را نیز به این مجموعه اضافه کنید. می توان گفت جذاب ترین بخش موزه، فرش مروارید بارودا است که به زیبایی در کنار دیگر آثار تاریخی قطر به نمایش گذاشته شده است.

موزه ملی قطر زمان بازدید:

یکشنبه تا چهار شنبه ۹ صبح تا ۷ عصر

پنج شنبه و شنبه ۹ صبح تا ۹ شب

جمعه ها ۱۳:۳۰ تا ۹ شب

آدرس: دوحه، خیابان موزه پارک

 

 

موزه متحف در قطر

متحف در عربی خود به معنای موزه است اما ویژگی خاص این موزه آن است که پناهگاهی برای هنر مدرن است. آثار این موزه چیزی حدود نه هزار اثر است که در طول بیست و پنج سال جمع آوری شده و به متحف شکل داده اند.

آن چه این موزه را بیش از پیش جذاب و هیجان انگیز می کند، آن است که بازدید برای عموم بازدید کنندگان رایگان و بدون هزینه است. علاوه بر این رفت و آمد نیز به طور رایگان است. از طرفی هر قطعه و اثر هنری اطلاعات کامل و جامعی دارد که می توانید مطالعه کنید.

شیخ حسن بن محمد بن علی آل ثانی جمع آورنده اصلی این مجموعه بوده است. او تلاش کرد تا در این موزه فرهنگ های مختلف در کشور های آسیایی و آفریقایی مانند ایران و ترکیه را به نمایش بگذارد.

متحف زمان بازدید:

شنبه تا پنج شنبه ۹ صبح تا ۷ عصر

جمعه ها ۱۳:۳۰ تا ۱۹

آدرس: دوحه، خیابان اللقطه

 

موزه متحف در قطر

دهکده فرهنگی کاتارای قطر

به عنوان جای دیدنی دیگری در قطر می توانیم دهکده فرهنگی کاتارا را نام ببریم. همان طور که از نام این مجموعه مشخص است در دهکده فرهنگی کاتارا شما می توانید با فرهنگ اهالی قطر آشنا شوید. به طور مثال این مجموعه دارای باغ، تئاتر، دو مسجد زیبا و خاص است. تعداد زیادی گالری هنری و چندین جاذبه دیگر را می توانید در این دهکده فرهنگی تماشا کنید. در این مجموعه شاهد رستوران هایی نیز هستیم که می توانند شبی به یاد ماندنی را برای شما بسازند.

دهکده فرهنگی کاتارا

زمان بازدید:هر روز ۲۴ ساعته

آدرس: دوحه، دهکده فرهنگی قطر

 

 

خانه رادوانی در قطر

از دیگر جاهای دیدنی قطر، خانه رادوانی است. اگر خاطرتان باشد در ابتدای متن گفتیم که این خانه بخش مهمی از موزه های مشیرب را تشکیل می دهد. اما به جهت جذابیت بالای این خانه می توانیم به شکل جدا نیز به توصیف آن بپردازیم. این خانه در سال ۱۹۲۰ ساخت شد و از جمله قدیمی ترین معماری های تاریخ قطر محسوب می شود. این خانه متعلق به آکی اکبر رادوانی و خانواده اش بود و آن ها به مدت هفتاد سال در این مکان زندگی می کردند. پس از آن این خانه به یکی از پر جاذبه ترین اماکن قطر تبدیل شد. با دیدن این خانه می توانید تا حدودی به فضای زندگی در قطر در دوران قبل پی ببرید.

خانه رادوانی

زمان بازدید:

دوشنبه تا پنج شنبه ۹ صبح تا ۵ عصر

جمعه ها ۱۵ تا ۹ شب

شنبه ها ۹ صبح تا ۵ عصر

آدرس: دوحه، در موزه های مشیرب

 

خانه رادوانی در قطر

شهر فیلم در قطر

جاذبه بعدی در قطر شهر فیلم است. این شهر بسیار آرام و بی نظیر است و در دل بیابان قرار دارد. وجود این شهر برای مسافران و بازدید کنندگان چیزی شبیه به معما است و همین مسئله است که دیدار از این شهر را جذاب و جالب می کند.

البته برخی بر این باور هستند که در این ناحیه فیلم سازی انجام شده و به همین دلیل نیز به آن نام شهر فیلم را داده اند. اما این مسئله باز هم از معماگونگی این ناحیه زیبا کم نکرده است.

شهر فیلم قطر

زمان بازدید: هر روز ۲۴ ساعته

آدرس: غرب قطر، شهر فیلم

 موزه هنر اسلامی قطر

یکی از جاذبه های گردشگری قطر این است که با وجود مدرن شدن و تغییر ظاهر کشور اما شما باز هم می توانید شاهد حضور اسلام باشید. موزه هنر اسلامی می تواند مدرک و نماینده خوبی برای این موضوع باشد. شما می توانید در قلب دوحه شاهد حدود پانزده هزار نسخه خطی و متن از قرآن و دیگر نوشته ها باشید. همچنین کار های دستی مختلفی مانند منسوجات، سفال، شیشه کاری و امثال آن در این فضای زیبا وجود دارد.

از سویی معماری جالب این موزه نیز قابل توجه است. اگر از زاویه های خاصی به این بنا نگاه کنید به نظر می رسد که روی آب شناور است. که این خود نیز به جذابیت این موزه می افزاید.

موزه هنرهای اسلامی دوحه

زمان بازدید:

شنبه تا پنج شنبه ۹ صبح تا ۷ عصر

جمعه ها ۱۳:۳۰ تا ۷ عصر

آدرس: دوحه، خیابان کورنیش

 

موزه هنر اسلامی قطر

قلعه الزباره در قطر

این قلعه به حدود قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی باز می گردد. اما هنوز منشا و زمان ساخت آن به طور دقیق مشخص نشده است. این قلعه در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. این قلعه یک بار در طول تاریخ تخریب شد و در سال ۱۹۸۳ توسط شیخ عبد الله بن جاسم آل ثانی بازسازی شد. تا سال ۱۹۸۶ به عنوان پایگاه نظامی استفاده می شد و اکنون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری قطر مورد استفاده قرار می گیرد.

قلعه الزباره

زمان بازدید:

دوشنبه تا یکشنبه ۷:۳۰ صبح تا ۵ عصر

آدرس: شمال قطر، قلعه الزباره

 برج های بارزان در قطر

برج های بارزان که به عنوان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قطر می شناسیم. این برج ها در ۱۸۰۰ میلادی ساخته شده اند و توسط شیخ محمد بن جاسم آل ثانی باری دیگر بازسازی شدند. به نظر می رسد این برج ها برای دیدبانی استفاده می شدند. از سویی در این مکان رصد های نجومی نیز انجام می شده است. به طور مثال ستاره شناسان برای رویت ماه رمضان به این مکان می آمده اند. این دو برج دارای یک مسجد و اتاق پذیرایی نیز هستند که بازدید را برای توریست ها آسان می کند. نکته دیگر هم این که دیوار های ضخیم این عمارت باعث خنک ماندن هوای داخل برج ها می شود که نکته قابل توجهی در معماری قطر است.

برج های بارزان

زمان بازدید: هر روز ۲۴ ساعته

آدرس: شمال قطر، برج های بارزان

 

برج های بارزان در قطر

در این متن تلاش کردیم تا راجع به جاذبه های گردشگری قطر سخن به میان آوریم. امیدواریم این متن به شناخت شما از قطر و دیدنی های آن کمک کرده باشد.

 

جام جهانی قطر 2022

تور قطر جام جهانی 2022

مراکز خرید قطر

راهنمای سفر به قطر

استادیوم های جام جهانی قطر