راهنمای سفر به قطر

قطر، یکی از ثروتمند ترین کشورهای دنیا به حساب می آید که قدرت بالایی داشته و اخیرا به میزبانی برای مسابقات جام جهانی تبدیل شده است. جالب است بدانید که برای دریافت ویزای قطر، شما باید یک سری پروسه های خاص را طی نمایید تا با هیچ مشکل خاصی مواجه نشوید. اگر شما هم دوست دارید تا در مورد راهنمای سفر به قطر بیشتر بدانید و اطلاعات بیشتری در مورد این کشور به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید. 

قطر کجاست؟

بیایید تا راهنمای سفر به قطر را با بررسی موقعیت مکانی این کشور شروع کنیم. این کشور در خاور میانه و در جنوب غربی قاره آسیا قرار گرفته است. کشور قطر در قسمت شرقی شبه جزیره عربستان قرار گرفته است. همچنین این کشور با ایران از طریق خلیج فارس، مرز مشترک دارد. از جمله دلایل شهرت این کشور می توان به داشتن آب و هوای گرم و محیط پیشرفته اشاره کرد. قطر یک کشور کوچک ولی پیشرفته و به شدت زیبا به حساب می آید. دوحه که پایتخت این کشور است در قسمت شرقی آن قرار گرفته و حاوی اکثر ساختمان های مهم و سفارت خانه های اصلی می باشد. 
از سال 2014 دولت قطر تصمیم گرفت تا این کشور را به شهرداری های مختلفی تقسیم کند. یعنی این کشور استان ندارد. شهرداری های مختلف به عنوان بزرگ ترین واحد های تقسیم بندی خاک قطر است. شما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که این کشور با ایران مرز زمینی ندارد. پس برای سفر به قطر، شما باید از راه های دریایی یا هوایی استفاده کنید. البته که هر کدام از این راه ها  نیز یک سری معایب و مزایای خاص دارند. جمعیت کلی قطر 2.6 میلیون نفر بوده و همچون سایر کشور های عربی، مردم قطر عرب زبان هستند. زبان انگلیسی هم به عنوان زبان دوم مردم قطر شناخته شده است. 

نقشه قطر


نقشه قطر
 

 سفر به قطر با هواپیما یا کشتی؟

برای سفر به قطر، شما باید راه های موجود برای ورود به این کشور را نیز بررسی کنید. مسلما برای سفر به کشور قطر، شما دو راه اصلی دارید. هوایی و دریایی خیلی از افراد راه سفر هوایی را انتخاب می کنند. ولی، تعداد زیادی از مسافران هم به سفر دریایی علاقه نشان می دهند. بیایید تا هر کدام از راه های موجود برای سفر به قطر را با هم بررسی کنیم. به صورت کلی، دو راه اصلی برای رسیدن به کشور قطر وجود دارد. راه دریایی و راه هوایی. راه هوایی یکی از گران قیمت ترین راه های موجود در جلوی پای شما به حساب می آید. اما شما در سریع ترین زمان ممکن به این کشور سفر می کنید. جالب است بدانید که هواپیما های قطری، به عنوان یکی از گران قیمت ترین هواپیما های جهان شناخته شده اند. 
دومین راه موجود برای سفر به قطر، استفاده از کشتی های کروز و تور های مخصوص می باشد. این روش هم می تواند گران قیمت باشد ولی، در عوض شما می توانید از امکانات خاص کشتی کروز استفاده کنید. این کشتی ها معمولا همراه با تور های مختلف سرویس های خود را ارائه می کنند. پس، اگر شما دوست دارید تا از تعطیلات خود در قطر بیشترین بازدهی ممکن را دریافت کنید، استفاده از کشتی های کروز می تواند گزینه مناسبی برای شما به حساب بیاید. تور های مسافرتی که همراه با این کشتی ها ارائه می شوند، شما را در طی یک بازه زمانی به قطر برده و سپس باز می گردانند. 
 
 سفر به قطر با هواپیما یا کشتی؟

تاریخ و زمان جام جهانی قطر 

امسال قطر میزبان جام جهانی است. به همین علت هم افرادی که فوتبال را دوست دارند، به حضور در این کشور در زمان جام جهانی علاقه نشان می دهند. قبل از اینکه شما تصمیم نهایی خود را در این زمینه بگیرید، باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. جام جهانی قطر از 30 آبان تا 27 آذر برگزار می شود. پس شما باید آب و هوای کشور قطر در فصل زیبای پاییز را بررسی کنید. دو فصل بهار و پاییز شاید بهترین زمان برای سفر به این کشور باشد. در فصل پاییز، قطر دمای متعادلی داشته و شما با خیال راحت می توانید از زیبایی های آن لذت ببرید. بلیط جام جهانی هم می تواند بر روی هزینه نهایی سفر شما تاثیر گذار باشد. پس، حتما این نکته را در هنگام سفر به قطر مد نظر قرار دهید. 

جام جهانی قطر 2022

تور قطر جام جهانی 2022

جاذبه های دیدنی قطر

مراکز خرید قطر

استادیوم های جام جهانی قطر